Warmtecamera

From RevSpace

Revision as of 16:57, 15 June 2026 by Waves (talk | contribs) (Toevoegen handleiding hoe de huidige warmtecamera te gebruiken)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)

Warmtecamera

Er ligt een warmtecamera in de Bitsets/Meten lade aan de rechterkant. Dit is een USB camera die je aansluit op je telefoon/tablet/laptop/etc. Het model is een P2 Pro. De software die hierbij geleverd wordt is verouderd en werkt alleen op oudere Android telefoons. Je kan hem echter ook via andere USB camera software openen.

Aansluiten via je laptop

Via OBS Studio kan je de camera makkelijk aansluiten. Op Linux machines zou je hem per direct uit moeten kunnen lezen. Windows is ongetest (als je dit wel test, pas dit even aan <3).

Aansluiten op je telefoon

Zoek een leuke android app uit die een USB camera kan uitlezen en sluit je camera er op aan. Ik heb destijds deze gebruikt maar die zit wel vol met ads, en raad je aan om ook rond te kijken naar anderen. Let op dat je toestemming moet geven aan apps om je camera uit te lezen.


Oud: Een warmtebeeldcamera op de space

Warmtecamera's zijn ontzettend handige tools voor debugging en foutzoeken. Het zou waardevol zijn om op de space permanent een warmtecamera ter beschikking te hebben. Hierbij wordt gedacht aan bijv. een Seek Thermal of Flir One, gezien deze dezelfde beeldkwaliteit geven als de €600-€3000 camera's, maar voor sub-300 euro.

Opties

  • Flir One, ca. 300 euro (momenteel geen tweedehands te vinden)
  • Seek Thermal, ca. 275 euro, 220 tweedehands

Fundraiser

Naam/Nick Euros
Mux €30,-
Maxell €20,-
Jij? €?